İki başlı tek vücutlu yapışık ikizler doğdu

doktor oneri

Manila hastanesinin sözcüsü doktor Antoinette Pacapac, salı akşamı sezaryenle dünyaya gelen kız ikizlerin doğuştan gelen kalp rahatsızlıkları nedeniyle Kalp Merkezine sevk edildiğini söyledi.

İkizlerin durumunun hassas olduğunu, gözlem altında tutulmaları gerektiğini belirten Pacapac, yapışık ikizlerin durumunun daha önce ultrasonda görüntülenemediğini de vurguladı.

İkizlerden başka 4 çocuk sahibi olan 29 yaşındaki annenin bu çocukları arasında ikiz bulunmadığı bildirildi.

Endonezya’da da geçen hafta iki başlı tek vücutlu ikizler dünyaya gelmiş, ancak doğumdan 5 gün sonra organ yetersizliğinden ikisi ölmüştü.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.