İçişleri Bakanlığı, TBB hakkında suç duyurusunda bulundu

İçişleri Bakanlığı Afrin harekatının başlamasının ardından “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” açıklaması yapan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, kamu kurumu niteliğindeki Türk Tabipler Birliği’nin merkez konseyi üyelerinin görevlerini kötüye kullandıkları, terör örgütünün faaliyetlerini meşru gösterdikleri savunuldu.

Bu gerekçelerle suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi. Bakanlık ayrıca, birliğin merkez konseyi üyelerinin görevlerine son verilmesi için asliye hukuk mahkemesine dava talebinde bulunulacağını da duyurdu.

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.