Hollanda’da ilk vaka

doktor oneri

Sağlık Bakanı Ab Klink düzenlediği basın toplantısında, 27 Nisan günü Meksika’dan dönen bir ailenin üç yaşındaki çocuğunda domuz gribi tespit edildiğini bildirdi.

Bakan, ailenin ve çocuğun kontrol altında tutulduğunu, durumlarının iyi olduğunu belirtti ancak kimlikleri ve yeri konusunda bilgi vermedi.

Sağlık Bakanı Ab Klink, gribe karşı durdurucu etkisi olan Tamiflu aşısının daha çok sayıda sağlanması için hükümetin gerekli girişimlerde bulunduğunu bildirdi. Bakan daha önce rezerve edilen 4,5 milyon kutu aşının 19 milyona çıkarılacağını kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.