Hollanda’da domuz gribinden ikinci ölüm

Devlet Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsünden (RIVM) yapılan açıklamada, daha önce domuz gribi virüsü bulaşmış hastanın, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu ölümle birlikte, hastalığın ilk görülmesinden bu yana Hollanda’da ölenlerin sayısı ikiye yükseldi. Geçen 4 Ağustos günü de 17 yaşındaki bir genç, tedavi gördüğü hastanede domuz gribi yüzünden ölmüştü.

Halen Hollanda’da 1500’ün üzerinde kişide domuz gribinin belirlendiği ve bu kişilerden 46’sının çeşitli hastanelerde tedavi altında tutulduğu kaydedildi.

Hollanda’da domuz gribinden ikinci ölüm

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.