Hızlı teşhis testi geliştirildi

doktor oneri

Cenevre Üniversitesi hastanesi sözcüsü Severeine Hutin, domuz gribi hastalığına 36 saat içinde tanı koyan testin İsviçre hastanelerinin kullanımı için geliştirildiğini, ancak testin başka ülkelerde de uygulanabileceğini söyledi.

Hutin, yeni testin İsviçre’deki ilk domuz gribi vakasının belirlenmesinde de kullanıldığını vurguladı.

Halen domuz gribi hastalığının teşhis edilmesi için kullanılan standart testlerin sonucunun alınmasının günlerce sürebildiği belirtiliyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.