HIV’liler için evde kan ölçüm cihazı geliştirildi

doktor oneri

Londra’nın en büyük araştırma merkezlerinden üçüne, hastaların parmaktan alınan kanla HIV değerlerini ölçen bir cihaz geliştirmeleri için 2 milyon sterlin tahsis edildi.

Yakında hastaların kullanımına sunulmasını bekleyen yüksek teknoloji ürünü cihaz, HIV seviyesini ölçerek doktorlarına görünüp görünmemeleri gerektiği konusunda hastaları uyarıyor.

İngiltere Milli Sağlık Hizmeti kurumunun danışmanlarından Dr. Anna-Maria Goretti, böylece HIV’lilerin sağlık durumlarını yakından takip edebileceklerini ve tedavilerinin buna göre sürdürülmesini sağlayabileceklerini söyledi.

Böylece hastalar belli periyotlarla doktora gitmek yerine ancak bir şeyler ters gittiğinde doktora görünebilecek.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.