Hiperaktivitesi olanlar iki kat fazla kaza yapıyor

doktor oneri

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun çocuklarda yüzde 8, ergenlerde yüzde 6, erişkinlerde ise yüzde 4 oranında görülen bir sağlık sorunu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Atilla Turgay, “Bir düşük başarı, iki zamanlarını ayarlayamama, bozuk araba kullanma gibi sorunlar yaşanıyor. Bu erişkinlerin yaptığı kazalar sık ölümcül kazalara yol açıyor. mal kaybına yol açıyor” dedi.

Prof. Turgay, araştırmalara göre bu sorunun görüldüğü kişilerde trafik kazası yapma oranının sağlıklı kişilere göre iki kat daha fazla olduğunu söylüyor:

TEDAVİDE ÜÇ İLAÇ KULLANILIYOR
“İnatçılıkları var sarıda geçiyorlar, bu kişilere zaman kaybı geliyor. Önlerine bakıp hak benim diye yürüyebiliyorlar en çok kaza bu zaman oluyor.”

Bu hastalarda boşanma, tutuklanma, iş değiştirme oranın da yüksek olduğunu belirten uzmanlarsa hastaların ilaçlarla başarıyla edilebileceğine dikkat çekiyor:

“İlacın az kullanıldığını görüyoruz, teşhisin kabul edilmediğini görüyoruz. Bu hastaların beyinlerinin hacmi küçük, ağırlığı az, sinir hücresini katmanlarının ortaya koyduğu gri cevher az, beyincik kısmında beyinde ulaşımını sağlayan kimyasal maddeler düşük ya da az salgılanıyor, ilaçlar bunları düzeltiyor. Her 3 ilacı da denemeden ilaçlardan umut kesmeyin.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.