Herkes botoks yaptırabilir mi?

Botoksun hem estetik hem de tıbbi amaçlı kullanıldığını belirten Medikal Estetik Uzmanı Hüseyin Tırman, “Özellikle hastaların dinamik kırışıklıkları dışında diş sıkmak veya gülerken diş etlerinin gözükmesi gibi ya da yüz felçli hastalarda felçli olan tarafa göre sağlam tarafın ayarlanması gibi birçok tıbbi anlamda da kullanılıyor” dedi.

BOTOKS KİMLER İÇİN SAKINCALI?

Bu nedenle botoksun son zamanlarda tercih edilen uygulamalar arasında yer aldığını vurgulayan Tırman, “Yaşamın ve çalışma hayatının uzamasıyla beraber insanlar daha genç ve sağlıklı görünmek istiyor. Bu nedenle son dönemde botoks hastalarımızda artış var” ifadelerini kullandı.

Ancak herkesin botoks yaptıramayacağına dikkat çeken Tırman, “Özellikle belli kas hastalıkları ve süt veren annelerle gebelere yapmıyoruz. Yapılmama sebebi ise emziren annelerde süte geçmesi, ayrıca kas hastalıklarıyla çakışması” şeklinde konuştu.

“YÜZÜNE BOTOKS ENJEKSİYONU İSTEMEYENLER İÇİN YENİ YÖNTEM”

İlaç kullanmadan botoks etkisi yaratan yeni bir uygulamanın da kullanılmaya başlandığını dile getiren Medikal Estetik Uzmanı Hüseyin Tırman, bu yöntem hakkında ise şu bilgileri verdi: “Yüksek bir teknolojiyle termal kameralar eşliğinde hastanın sinirlerini bir şekilde ısıyla etkileyerek hiç toksin kullanmadan, botoks kullanmadan da botoks etkisi yaratabiliyoruz. Özellikle yüzüne botoks enjeksiyonu yapılmasına karşı olan hastalar için bu yeni bir haber.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.