Her ayın son perşembesi ‘Öz Muayene’ günü

Fibaemeklilik, kadın kanserleri ve bu kanserlerin erken teşhisi konusunda toplumda bilinç oluşturmayı hedefleyen ve 3 yıldır devam eden Pembe Kurdele Projesine, “Özmuayene Hareketi” ile devam ediyor. Fibaemeklilik ve Esteworld için, Gri Creative tarafından gerçekleştirilen ve artık her ayın son perşembe gününün, özmuayene günü olarak ilan edildiği kampanyanın videosu ile tüm kadınlar her ay bir kez düzenli olarak özmuayene yapmaya davet ediliyor. 23 Ekim 2015 tarihinde lanse edilen kampanyada kullanılan ve “özçekim” sözcüğünden esinlenilenerek oluşturulan “özmuayene” teriminin, erken teşhisin önemi konusundaki farkındalığa hizmet etmesi amaçlanıyor. Özmuayene aşamaları, proje web sitesinden pembekurdele.com.tr’den görüntülenebiliyor.

Kampanya kapsamında, “Pembe Kurdele”nin Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarında meme sağlığı farkındalığı konusunda paylaşımlara yer veriliyor. Pembe Kurdele, konuyu yalnızca kanser haftası, kadınlar günü gibi özel günlerin yanı sıra, tüm yıl boyunca ele alması ile benzer projelerden farklılaşıyor. 23 Ekim tarihinde yayına giren video ile kampanyanın ilk 1 haftasında yaklaşık 700.000 kişiye erişildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.