Hemşirelerin de hakları korunmalı

doktor oneri

Kahveci, sağlık çalışanlarının, Tam Gün Yasa Taslağı’nın ilk halinde iyileştirilen haklarının, Meclis’e sevk edilen tasarıda tırpanlanmasının ardından, şimdi de sadece doktorların maaşlarında iyileştirme ve emekliliğe yansıyacak düzenleme yapılmak istendiğini savundu.

Doktorlara bu hak verilirken aynı hakkın hemşire, ebe, sağlık memuru, teknisyen ve sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan diğer personele verilmemesinin adalet anlayışına sığmadığını ifade eden Kahveci, ”Doktorların çalışma şartlarının iyileştirilmesi elbette ki bizim de isteğimizdir. Fakat doktora hak verirken hemşireyi mahrum bırakmak gibi bir yöntemi de kabul etmemiz mümkün değildir” ifadesini kullandı.

Kahveci, çalışma barışını temelinden sarsacak olan bu uygulamanın genişletilerek tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiğini kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.