Hatay’daki Kanadalı turist taburcu edildi

doktor oneri

Hatay İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, domuz gribi şüphesiyle Antakya Devlet Hastanesine kaldırılan Kanada uyruklu turistin yapılan tetkiklerinde herhangi bir bulguya rastlanmadığını ve taburcu edildiğini belirtti.

Kerkez, Yayladağı ilçesi gümrüğünde Türkiye’ye giriş işlemi yaptıran Kanada uyruklu Pierre Langis’in (58), termal kamerada yüksek ateş tespit edilmesi üzerine, 112 Acil Servis ekiplerince Antakya Devlet Hastanesine sevk edildiğini söyledi.

Kanada’nın domuz gribinin vakasının en çok görüldüğü ülkelerin başında gelmesi üzerine tedbirli davrandıklarını ifade eden Kerkez, ”Kanada uyruklu turist, domuz gribi şüphesiyle Antakya Devlet Hastanesine sevk edildi. Turistin yapılan tetkiklerinde herhangi bir bulguya rastlanılmadı ve taburcu edildi” dedi.

Hatay’daki Kanadalı turist taburcu edildisaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.