Hastanede 2 kez kalbi duran çocuk hayata döndürüldü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde babasının tedavisi için gittiği hastanede 2 kez kalbi duran 4 yaşındaki çocuk, doktorların yaptığı müdahaleyle hayata döndürüldü. 

Babası Haldun Özmen’in tedavisi için gittiği Nazilli Devlet Hastanesi kardiyoloji servisinde annesi ve babasıyla sıra bekleyen Hamza Özmen bir anda yere düştü. O esnada kardiyoloji servisinde bulunan kardiyoloji uzmanı Doktor Eyüp Akarca, kalbinin durduğu belirlenen Özmen’e müdahale ederek kalbi çalıştırdı. Doktor odasına alınmak istenen Özmen’in kalbi yeniden durdu. Doktor Akarca’nın müdahalesiyle Özmen ikinci kez hayata tutundu.

Doktorların kararı üzerine Nazilli Şehir Stadyumuna inen helikopter ambulans aracılığıyla Özmen, İzmir Ege Üniversitesi’ne kaldırıldı. 

Doktor Akarca, küçük bir çocuğun yere düştüğünü fark etmesi üzerine onu yerden kaldırdığını bu sırada kalbinin durduğunu tespit ettiğini söyledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.