Hasta yakınlarına da ‘Şefkat’ gösterilecek

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Sünbül, hazırladıkları projenin Türkiye’de örnek bir proje olduğunu söyledi. Hedeflerinin yüksek olduğunu belirten Sünbül, hazırladıkları projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

”OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Türkiye’nin önemli bölge hastanelerinden biridir. Bu nedenle hastanemize Samsun’un yanı sıra Ordu, Giresun, Amasya, Sinop, Çorum ve Tokat gibi bölge illerinden hasta gelmektedir. 975 yatak kapasiteli hastanemizde yılda 50 binin üzerinde kişi yatarak tedavi görüyor. Bu hastaların yakınları da sürekli başlarında kalıyor. Çoğunluğu koridorlarda, sedyelerde sabahlıyor. Yatan hastaların yakınları daha çok perişan oluyor. Bu nedenle biz de ‘Şefkat Evi Projesi’ hazırladık. Proje kapsamında 250 metrekarelik bir alanda erkek ve bayanlar için ayrı barınma yerleri hazırlayacağız.”

AMACIMIZ TİCARİ KAZANÇ DEĞİL
Hasta yakınları için burada çamaşırhane, mutfak ve banyoların yer alacağını anlatan Sünbül, ”İnsanlar burada dinlenebilecek, gerekirse uyuyabilecek. Hastanenin bitişiğindeki bir alanda olacağı için de gerekli durumlarda hemen hastalarının yanına gidebilecekler. Hasta yakınlarının hastalarını beklerken sıkıntı çekmesini istemiyoruz” dedi.

HAYIRSEVERLERDEN KATKI BEKLİYORUZ
Sünbül, projeyle ilgili çalışmalara en kısa süre içinde başlayacaklarını da belirterek, bu anlamda hasta yakınlarının sıkıntılarının bir an önce çözüme kavuşturma çabası içinde olduklarını söyledi. Şevkat Evi’nde kalacak hasta yakınlarının çok düşük bir ücretle söz konusu hizmetlerden faydalanabileceğini de kaydeden Sünbül, ”Amacımız, burada ticari kazanç sağlamak değildir. İnsanların sıkıntılarını gidermek, daha sağlıklı ve rahat bir ortamda hastalarıyla ilgilenmelerini sağlamaktır” diye konuştu.

Sünbül, altyapı çalışmalarının tamamlandığı projeye hayırseverlerden katkı bekledikleri sözlerine ekledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.