Hasta yakını doktoru silahla yaraladı

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, dün saat 23.10’da acil servis sarı alan biriminde, sırasını beklemeden muayene alanına girmeye çalışan bir kişinin, önce orada bulunanlara hakaret ettiği daha sonra da silahını ateşlediği belirtildi.

Bu sırada seken merminin acil servis hekiminin dizine isabet ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hekim arkadaşımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayın hemen akabinde olay yerine intikal eden polis tarafından şahıs yakalanmış, silahı ele geçirilmiş ve gerekli adli işlemler başlatılmıştır. Bu olay bizleri ve bütün sağlık camiasını derinden yaralamıştır. Sağlık çalışanlarının hizmet sunabilmesi için vatandaşlarımızın sağduyulu ve anlayışlı yaklaşımlarına ihtiyaç duymaktayız.”

Bu arada, olay sırasında yaralanan hekimin, hastanenin ortopedi servisinde tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.