“Göbek deliği estetiğine ilgi arttı” (Sosyal medya etkisi)

doktor oneri

Sadece Türkiye’de değil dünyanın gündeminde olan ‘umbilicoplasty’ yani göbek deliği estetiği konusunda son zamanlarda artış yaşandığını söyleyen Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, “Geçmişte sadece neredeyse sadece burun estetiği için plastik cerrahların kapısını çalan hastalar şimdi her türlü probleme çözüm bulmak istiyorlar. Kepçe kulakları düzeltme, karın germe, koltuk altı terlemesini önleme gibi pek çok tedavi talebinin yanında şu anda trend göbek deliği estetiği” diyor.

ÜNLÜLERİN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI ETKİLİ

Göbek deliği restorasyonunu özellikle yaz mevsiminin yaklaşmasına bağlayan Dr. Bayraktaroğlu, “Yaklaşan yaz mevsimi nedeniyle pek çok hasta göbek deliği restorasyonu için bize başvuruyor. Ayrıca hızlı kilo alıp verenler, piercing kullanımını bırakanlar ve özellikle çoklu doğum yapanlar göbek bölgelerindeki deformasyon nedeniyle bu uygulamayı tercih ediyorlar. Ancak bu nedenlerin yanında belki de daha baskın olarak sosyal medyada özellikle dünyaca ünlü isimlerin paylaştıkları fotoğraflar bu talebin yoğunlaşmasında etkili oluyor” diye konuşuyor.

Dr. Bayraktaroğlu, gelişen tıp teknolojisinin ameliyatlarda sağladığı kolaylıklar sayesinde özellikle bu tip ameliyatların daha çok talep edildiğini söylüyor.

Fotoğraflar: Getty Images Turkeysaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.