Gereksiz meme ameliyatı yapan doktora 15 yıl hapis cezası!

Fox News’in haberine göre; 59 yaşındaki cerrahın meme kanseri hastalarına gereksiz ameliyat yaptığı ve riskleri abartması nedeniyle bazı hastalara mastektomi (memenin alınması) yaptığı belirtildi.

Hakim Jeremy Baker, cerrahın, yapılanların uzun vadeli etkilerini umursamadan, kasıtlı olarak, hastaların en kötü korkularını kullandığını söyledi.

Ian Paterson’ın hastası olan Patricia Welch, çok üzgün olduğunu belirterek, adaletin yerini bulduğunu açıkladı ve “Sağlığımızla bu şekilde oynamasının sebebini hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz” dedi.

MASTEKTOMİ NEDEN YAPILIR?

Mastektomi, memenin herhangi bir rahatsızlık nedeniyle alınmasıdır. Basit mastektomi sadece meme dokusunun çıkartılması işlemi. Meme kanseri gibi cirri bir hastalık nedeniyle memeyle birlikte, memenin altındaki kasların ve koltuk altındaki lenf bezlerinin de çıkartılması ise radikal veya total mastektomi olarak nitelendiriliyor.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.