Gençlerin yüzde 59’u obez

Dünya Sağlık Örgütü, tarafından hazırlanan Avrupa Sağlık Raporu’nda, Avrupalıların büyük bölümünün fazla kilolu olduklarına dikkat çekildi.

Avrupa nüfusunün yüzde 59’unun aşırı kilolu veya obez oldukları belirtilen raporda, dünyada en yüksek alkol ve tütün tüketim seviyesinin de Avrupa’da görüldüğü vurgulandı.

DSÖ, bu veriler karşısında Avrupa’daki gençlerin, büyükanne ve büyükbabaları kadar uzun yaşamayabilecekleri uyarısında bulundu.

Raporda, Avrupa’da kanser, diyabet ve kalp-damar hastalıklarından ölümlerin düştüğüne işaret edilirken, sigara ve alkol tüketiminin azalmaması halinde bu kazanımların tehlikede olduğunun altı çizildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.