Fransız kadınları neden her yaşta güzel?

Fransız kadınları formda oluşları ve her yaşta güzel görünmeleriyle bilinir. Ayrıca Fransız kadınların yaşam sürelerinin daha uzun olduğu da kanıtlandı. Dr. Michel Cymes, yeni çıkardığı ‘Live Better and Longer’ (Daha İyi ve Uzun Yaşam) adlı kitabında, her yaşta güzel görünmeyi başaran Fransız kadınların sırlarını paylaştı.

İşte Michel Cymes’ten Fransızların en önemli güzel görünme sırları ve tavsiyeler…

Garson gibi için

 Pek çok sosyal içici kısa sürede alkolü bir alışkanlığa dönüştürebiliyor. Alkol; kalbe zarar veriyor, cildi ve saçları kurutuyor, ömrü kısaltıyor. Garson gibi için. Yani içkiyi küçük yudumlar halinde için. Lezzetin tadını çıkarın, mümkün olduğunca ağzınızda bekletin. Her akşam alkol alma alışkanlığınız varsa bir ya da iki gün ara verin.

Pahalı güneş gözlüğü satın alın

 Gözlerinizi güneş ışığından korumazsanız katarakt, makula dejenerasyonu (sarı noktanın hasarlanması) gibi sorunlara yol açabilir. Güneş gözlüğü alırken yeterince büyük olmasına (kaşlarınıza kadar) dikat edin. Büyük gözlükler maksimum göz koruması sağlar. Doğru lensi olan gözlükleri alın. En iyi lensler polikarbonat, CR-39 plastik ve mineral camdan yapılır. Avrupa standardı olan CE damgasına da sahip olması önemli. Gözlüğün ayrıca 3 UV koruma kategorisinde yer alması gerekir.

Sarımsak yiyin

Fransızlar çok fazla sarımsak yer. Yüksek antioksidan içeriğiyle, hücreleri yaşlanmayı hızlandıran serbest radikallere karşı korur. Öte yandan kolon ve rektal kanseri ile kalp ve damar hastalıklarını da önler. Sarımsak aynı zamanda meme ve prostat kanseri riskini de azaltır.

Buzdolabınızı kusursuz bir şekilde temizleyin

 Yaşlandıkça bağışıklık sistemi zayıflar. Onu çeşitli virüslerden ve bakterilerden korumak önemli. Buzdolapları virüs ve bakterilerin oluşması için uygun ortamlar olduklarından temiz tutulmazsa küf, listeria, E. Coli, salmonella gibi zararlı mikroorganizmalar üreyebilir. Buzdolabını ayda en az bir kez temizlemek gerekir. Kimyasal deterjanlar yerine sirke ile temizlemelisiniz.

Dekolte bölgenize iyi bakın

 Pek çok kadın yüzüne, boynuna dikkat eder ama dekolte bölgesini ihmal eder. Göğüs bölgesinde cilt bakımı uygulanmazsa esner ve incelir. Bunun için günlük ritüeller uygulamak gerekir. Göğüs bölgesi için üretilen özel kremleri dairesel hareketler çizerek uygulayın, nemlendirin. Cildin esnemesini önleyen doğal kolajen ürününü uygulamak için günde sadece beş dakika ayırmak yeterli. Ciltteki ölü derileri temizlemek için cilt bakım ürünlerinden yararlanın. İlkbahar ve yaz aylarında dekolte bölgenize güneş koruma ürünü sürmeyi ihmal etmeyin. Parfümü kıyafetlerinize sürün. Alkol cildi kurutur ve tüm nemlendirme çabanızı geçersiz kılar.

Yemek tarzınızı değiştirin

 Yemek yemeyi mutlu edecek bir ritüele dönüştürün. Masa kurun, sakin ve mutlu bir şekilde yemek yiyin. Televizyon karşısında yemeyin. Midenin beyine tokluk sinyali göndermesi 20 dakikayı bulur. Televizyon karşısında olduğunuzda daha hızlı yer, daha az çiğnersiniz, dolayısıyla yemeyi kesmeniz gereken zamanı geçirirsiniz.

Fransız egzersizini öğrenin

Kemik erimesini önlemek için su içinde egzersiz yapın. Su aerobiği ve su altı bisiklet çevirme sporu, en iyi egzersiz türleri. İlk olarak, bedeniniz suyun altındayken nabzınız yavaşlar ve daha zorlayıcı antrenman yapabilirsiniz. İkincisi, su kaslarınıza daha fazla yük bindirirken eklemlerinizin hasar görmesini en aza indirir. Üçüncü olarak da su tüm vücuda masaj yapar.

Mükemmel yastığı bulun

 Sağlıklı kalmak için özellikle boyun kaslarınızı ve tendonlarınızı dinlendirmelisiniz. Boyun ağrınız varsa iyi kalitede yastık almanın zamanı gelmiş demektir. Sırt üstü yatmayı seviyorsanız sert yastık, yüzüstü yatıyorsanız ince elastik yastık boynunuza iyi gelecektir.

Boşverin

 Mükemmel olmadığınız içi kendinizi suçluyorsanız, uzun ve sağlıklı bir hayat hayali sizden çok uzak demektir. Hiç kimsenin mükemmel olmadığını unutmayın. Dünya sadece siyah ve beyazdan ibaret değil, daha karmaşık. Bu da biz insanları eşsiz, komplike ve ilginç yapan şey. Mükemmellik için mücadele etmek çok yorucu bir şey olabilir. Arzularınızı dinleyin ve hayatınızı dolu dolu yaşayın.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.