Fransa’da ilk domuz gribi ölümü

Fransa’da ilk kez domuz gribinden ölüm olduğu bildirildi.

Sağlık yetkilileri, domuz gribine neden olan A/H1N1 virüsü taşıdığı teyit edilen, ayrıca başka ciddi bir hastalığı daha olan genç bir kadının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Açıklamada, adı ve yaşı açıklanmayan kadının, ciddi bir akciğer enfeksiyonu yaşadığı, ayrıca açıklanmayan ”çok ciddi bir hastalığı daha bulunduğu” belirtildi.

Fransa’da 550 civarında kesinleşmiş H1N1 vakası bulunuyor.

LÜBNAN’DA DA İLK ÖLÜM
Bu arada Lübnan’da da domuz gribinden ilk ölümün yaşandığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Muhammed Halife Reuters haber ajansına verdiği demeçte, 30 yaşındaki bir erkeğin domuz gribinden hayatını kaybettiğini açıkladı.

Halife, ölen kişinin kan kanseri tedavisi görmekte olduğu ve aldığı H1N1 virüsü yüzünden öldüğünün tespit edildiğini kaydetti.

Lübnan’da 100’den fazla kesinleşmiş domuz gribi vakası bulunuyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.