‘Filtreli’ haline benzemek isteyenler soluğu estetisyenlerde alıyor

Snapchat ve Instagram gibi fotoğraf-video temelli sosyal paylaşım uygulamalarında kullanıcılar filtreler ile daha aydınlık ve daha pürüzsüz bir tene sahip oluyor.

Hatta bazı filtreler ile kişi gözlerini büyütebiliyor ve suratını daha keskin hatlara sokabiliyor.

Güzellik algısının sosyal medya ile daha da önem kazandığı son dönemlerde hastalar artık ünlü isimlere benzemek istemiyor.

İngiliz basının haberine göre, son dönemlerde estetisyenlere giderek kendini ‘filtreli’ haline benzetmesini isteyenlerin sayısında ciddi bir artış meydana geldi.

Doktorların ‘Snapchat dismorfisi‘ dediği bu durum son dönemlerde özellikle kadınlarda sık gözlemlenmeye başladı.

Özellikle bu tip uygulamalar ile kişilerin aynada görmek istediği ‘ideal’ yüze sanal ortamda ulaşması, estetisyenleri bu taleple ziyaret etmesinin temel nedeni olarak gösteriliyor.

TÜRKİYE’DE SON 3 YILDA 1 TONLUK BOTOKS VE DOLGU YAPTIRILDI

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.