Ferah bebek umutla bekliyor

İstanbul’da yaşayan 18 aylık Ferah bebek (Üner) bünyesinin kaldıramayacağı büyüklükte bir hastalığa yakalandı. Ferah’a konulan tanı Akut Miyeloid Lösemi (AML M5). 

Löseminin kötü bir cinsi olan bu kanser türü için ilik nakli yapılması gerekiyor. Bugün’den Nesrullah Sonay’ın aktardığına göre, Ferah için İstanbul ayağa kalktı, uygun ilik için seferberlik başlatıldı.

Kızılay ve TÜRKÖK çalışma başlattı. Ayrıca sosyal medyada “Ferah Bebek İçin Donör…Bir Umut da Sen Ol” başlığıyla başlatılan kampanya her kesimden destek gördü. Ünlülerden siyasilere, askerlere, kamu çalışanlarına, sağlık çalışanlarından öğrencilere herkes, kan vermek için akın etti.

Sosyal medyadaki insanlardan “Ben de kan verebilirim” mesajları yağdı. Düne kadar toplam 105 bin kişi kan verdi. Buna rağmen minik Ferah’a uygun döner bulunamadı.

Ancak verilen kanlar, ilik nakli için sırada bekleyen 13 kişiye hayat verdi. Şimdi sıra Ferah bebeğe geldi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.