FDA’dan doktorlara: Hemen ağrı kesici vermeyin, akupunktur öğrenin

Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Mayıs ayı ağrı yönetimi sağlık eğitim kılavuzu planında, bazı değişikliklere yer verdi.

Opioid analjeziklerin reçetelenmesine karşı harekete geçen FDA, doktorlara akupunktur gibi alternatif tıp tedavilerini öğrenmeyi ve uygulamayı tavsiye etti.

Medimagazin’in haberine göre, tavsiye edilen değişikliklerin gerçekleşmesinde, alternatif tedavileri uygulayanların meclis içinde lobilenmelerinin ve bu konudaki bazı hukuki başarılarının etkisi büyük oldu.

İLK TEDAVİ OLARAK AKUPUNKTUR VE YOGA DENENEBİLİR

Opioid analjezik krizlerinin patlak vermesi sonucunda, alternatif ağrı kesici tedavilerine yönelim yaygınlaştı. Daha bu yılın başında, Amerikan Hekimleri Koleji’nin sırt ağrılarında ilk tedavi olarak akupunktur, yoga ve kiropratik bakım gibi ameliyatsız tedavileri önermesi, alternatif tıp endüstrisini sevindirdi.

FDA, ilaç firmaları, doktorlar ve alternatif tıp uygulayıcılarının fikirlerini aldıktan ve 10 Temmuz’da halkın nabzını ölçtükten sonra rapora son halini verecek.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.