Farelerin ağırlığının dörtte biri azaltıldı

doktor oneri

Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD’de Indiana Üniversitesinde görevli bilim adamı doktor Richard DiMarchi ve iş arkadaşlarının obeziteyle mücadele için geliştirdiği ve fareler üzerinde denediği ilaç, 7 günde vücut ağırlığını dörtte bir ve yağ kütlesini yüzde 42 oranında azaltabiliyor.

Sonuçları Nature Chemical Biology dergisinin internet sitesinde yayımlanan araştırmada, ilaç verilen farelerin bir ay sonunda vücut ağırlıklarının yüzde 28 ve yağ kütlelerinin yüzde 63 oranında azaldığı gözlendi.

Araştırmanın sonuçlarının, obezite ve yetişkinlerde şeker hastalığının tedavisine yeni bir yaklaşım getireceği belirtilirken, glikoz metabolizmasını düzenleyen sentetik bir hormon olan ilacın insanlar üzerinde denenmesinden önce daha fazla araştırma yapılması, bunun da 10 yıl sürebileceği kaydedildi.

Bu konuda daha önce yapılan araştırmalar, bu hormonun iştahı azaltabileceğini ya da vücudun kalori yakmasını hızlandırarak kilo kaybına yardımcı olabileceğini göstermişti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.