Evlerdeki mikrop ve bakteriler

Amerika Birleşik Devletlerinde 1200 hanede yapılan bir araştırma evlerdeki tozlarla ilgili ilginç bir sonuç ortaya çıkardı. Araştırmaya göre evlerde oluşan tozların içinde 9 bin farklı mikrop bulunuyor.

Araştırmacılar evlerdek tozlarda mikropların yanısıra 2 bin farklı mantar çeşidinin de bulunduğunu bildirdi. Mikrop ve bakterilerin evlere kapı ve pencerelerden girdiği, ya da insanlar tarafından dışarıdan taşındığı kaydedildi.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre evlerde kimin yaşadığı da mikrop türünü etkileyen önemli bir faktör. Araştırmacılar kadınların, erkeklerin ya da evcil hayvanların yaşayaşadıkları evlerde farklı mikrop çeşitlerine rastladıklarını belirtti.

Uzmanlar bununla birlikte insanların evlerindeki mikroplardan endişe duymaması gerektiğine dikkat çekiyor. Çoğu mikrobun zararsız olduğu, hatta bazılarının faydalı bile olabileceği vurgulanıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.