Evde “grip savar” hazırlayabilirsiniz!

Mevsimsel grip enfeksiyonunda önemli artış gözlendiğini söyleyen Fitoterapist Dr. Buğra Buyrukçu, bu yılki grip virüsünün çok bulaşıcı olduğunu söyledi.

Bulaşıcılığı yüzünden çok sayıda kişiyi yatağa düşüren virüsün en çok kas ağrısına neden olduğunu hatırlatan Dr. Buyrukça, hem kişinin yaşam kalitesini düşüren, hem de toplum sağlığını tehdit eden griple, basit yöntemler ile mücadele edilebileceğini de vurguladı.

Evde hazırlanabilecek basit bir “Grip Savar” karışım ile gribe karşı direnç sağlanacağını bildiren Buyrukçu, “Grip Savar aynı zamanda grip olmuş kişilerin de hastalığı hızlıca atlatmasını sağlamaktadır. Tamamen bitkisel ürünlerle hazırlanacak “grip savar”, sadece hastalıkla mücadele etmeyi sağlamayacak, gereksiz ilaç kullanımının da önünü geçmiş olacak” diye konuştu.

İŞTE BİTKİSEL GRİP SAVAR TARİFİ

Fitoterapist Dr. Buğra Buyrukçu’nun gribe karşı vücut direncini güçlendiren, gribe yakalanan kişilerde ise hızlı iyileşme sağlayan “grip savar” tarifi şöyle:

– Toz zencefil (2 çay kaşığı),
– Toz zerdaçal (2 çay kaşığı),
– Dövülmüş karabiber (1 çay kaşığı),
– 2 adet orta boy limon suyu,
– 4 diş dövülmüş sarımsak,
– 1 adet orta boy soğan.

Bütün bu malzemeler bir cam kavanoza konulur. Buzdolabında 10 gün bekletilir, günde bir kez çalkalanır. 10 gün sonra 2 yemek kaşığı suyu alınıp bal ile karıştırılarak içilir.”

VİDEO: GRİPTEN KORUNMAK İÇİN BUNLARA DİKKAT

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.