Estetik yaptırmak için en doğru zaman

Estetik cerrahi düşünenler için en önemli noktalardan birinin de doğru zamanın belirlenmesi olduğunu söyleyen Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Necmettin Kutlu, hastaların genellikle; “Acaba şimdi liposuction yaptırsam şişlik ve morluklarım ne kadar sürer? Karın gerdirme ameliyatı olsam yazın denize girebilir miyim? Burun ameliyatı olsam güneş ışınları zarar verir mi?” şeklinde sorular sorduğunu söylüyor.

Bunların çok doğru ve yerinde sorular olduğunu aktaran Kutlu, “Bir plastik cerrah olarak ben de estetik cerrahi girişimlerinde zamanlamanın ortaya çıkacak sonuç açısından akıllıca olduğuna inanırım. Çünkü bu durum güvenilir ve emin bir iyileşme, ödem ve nedbelerin yok olması için belli bir süre geçmesine izin vermek, özellikle de bunu saklı tutmak isteyen kişiler için önemlidir” dedi.

İLKBAHAR, ESTETİK MEVSİMİDİR

Evrensel olarak baharın, yüz germeden liposuctiona kadar estetik girişimlerin yapılabilmesi için en uygun mevsim olduğunu dile getiren Kutlu şunları söyledi:

“Özellikle henüz bol ve nispeten kapalı giysileri üzerimizden atmadığımız için örneğin meme büyütme, küçültme, karın veya kol germe ameliyatlarının vücudumuzda yarattığı değişiklikleri görünmez kılarız. Öte yandan, yüzdeki botoks, dolgular, lazer uygulamaları, iple veya cerrahi yüz germe gibi girişimler, göz derisi sarkması ve torbalaşmanın düzeltilmesi gibi işlemlere zarar verecek güneş ışınlarından sakınmak yine bu mevsimde mümkündür.

“KIŞIN ESTETİK GİRİŞİMLER İÇİN HAZIRLIK DÖNEMİ OLABİLİR”

Kış ise baharda düşünülen estetik cerrahi girişimleri için iyi bir hazırlık mevsimidir. Kişi bir taraftan cerrahı seçmek, bütçesini ayarlamak, yapılacak ameliyatlar ile ilgili birikim kazanmak ile meşgulken öte yandan vücut şekillendirme ameliyatları öncesi kilo vermek için sağlıklı bir diyet programı uygulamak gibi bir şansa da sahip olur. Bu arada zamanı ve olanakları uygun olanlar da kış sporları ve kışın diğer zevklerinden de mahrum kalmadıkları gibi, iş yoğunluğunu da bu dönemde düzenleyip kendilerini baharda yaptıracakları girişimlere hazırlamış olurlar.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.