Estetik cerrahide usulsüzlük iddiası

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığınca Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli plastik cerrahların medikal firmayla anlaşarak gerçekleştirdikleri ameliyatlarda usulsüzlük yaptığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan doktorlar M.Y, M.T, E.S, H.A. ile medikal firması yetkilileri G.K, D.K. ve B.K’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifade veren şüpheliler, daha sonra adliyeye sevk edildi.

Öte yandan yürütülen soruşturmada yaklaşık 70 müştekinin ifadesinin alındığı, burun estetiği ameliyatı için gelenlerden doktorların çeşitli protezler talep ettiği ve anlaşmalı oldukları medikal firmaya yönlendirdikleri tespit edildi.

Firmaya para ödeyen müştekilerin ameliyatlarında söz konusu protezler yerine devlet tarafından karşılananların kullanıldığı, tanesi yaklaşık 600 lira değerindeki protezlerin ücretinin ise doktorlar ile medikal firma tarafından paylaşıldığı belirlendi.

Estetik ameliyatlarda usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Çorum, Hatay ve Trabzon’da eş zamanlı operasyon başlatılmış, bu kapsamda 3 plastik cerrah ile kent merkezinde faaliyet gösteren 3 medikal firması yetkilisi gözaltına alınmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.