Eroinmanlarda şarbon alarmı

Genel Sağlık Yönetiminin bildirisinde, 6 Aralıktan bu yana eroinmanlar arasında 15 şarbon vakasının bildirildiği, bu vakaların 14’ünün İskoçya’da, 1’inin Almanya’da görüldüğü, 8 eroinmanın ise öldüğü belirtildi.

Vakaların ve ölümlerin büyük ihtimalle şarbon sporu bulaşmış eroin tüketiminden kaynaklandığı kaydedilen bildiride, muhtemelen, şarbon bulaşmış eroinin, aralarında Fransa’nın da bulunduğu Avrupa ülkelerinde dolaşımda olduğu uyarısı yapıldı.

İskoçya’da uyuşturucu bağımlıları arasında baş gösteren şarbon salgınında 6 bağımlının öldüğü açıklanmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.