“Engellilere daha duyarlı davranılmalı”

Ankara Numune Hastanesi Fiziksel Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi’nde ”3 Aralık Dünya Özürlüler Günü” dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli, engellilere yönelik hizmetlerin bir lütuf ya da bağış olmadığını belirterek, ”Bugüne kadar kimseden lütuf beklemedik, demokratik yollardan haklarımızı almanın mücadelesini verdik”dedi.

Turhan İçli, bir süre önce gerçekleştirilen ”4. Özürlüler Şurası”nda söz almak istediği için engellediğini ve bu olay nedeniyle herhangi bir devlet yetkilisinin kendisinden özür dilemediğini ifade ederek, kendilerini susturmak isteyenlerin asla başarılı olamayacaklarını söyledi. Engellilerin sorunlarının çözümü için toplumsal bilincin önemine de değinen İçli, ”Engellilere yönelik daha dikkatli ve duyarlı davranılmasını istiyoruz” diye konuştu.

POZİTİF AYRIMCILIK YAPILMALI
BBP Genel Başkanı Ahmet Şanverdi de devletin engelli personel kadrolarında açık bulunduğunu, ancak hükümetin bu kadrolara atama yapmadığını ileri sürdü. Şanverdi, engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik pozitif ayrımcılık yapılmasının gerektiğini de söyledi.

Engelli vatandaşlar ve yakınlarının da yaşanan sorunlar hakkında görüşlerini ifade ettikleri etkinliğin sonunda Dünya Engelliler Derneği’nce Ankara Numune Hastanesi Fiziksel Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi’ne beş tekerlekli sandalye ile koltuk değnekleri ve baston bağışı yapıldı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.