En çok doktorlar kazanıyor (Gelir düzeyi en yüksek meslek)

Kaliforniya’da bulunan, ulusal iş ve istihdam veri tabanı olan Glassmore’e göre; hekimler gelir düzeyi en yüksek olan meslek grubu olarak birinci sırada yer alıyor.

Medimagazin’in aktardığına göre, doktorluğu takip eden diğer meslek grupları ise: avukatlık, AR-GE Müdürlüğü ve Yazılım Geliştirme Müdürlüğü.

EN ÇOK ORTOPEDİSTLER, EN AZ PEDİATRİSTLER KAZANIYOR

Medscape’in Amerika’da yaptığı ve 26 tıp uzmanlığı alanını incelediği araştırmaya göre, pediatri uzmanlarının ortalama kazançları 204 bin dolar iken, ortopedi uzmanlarının yıllık kazancı (ortopedik ameliyatlar da dahil) 443 bin dolar.

Araştırmaya göre; ortopedistler 443 bin, kardiyologlar 410 bin, dermatologlar 381 bin, gastroentrologlar 380 bin, radyologlar ise 375 bin dolar ile yıllık gelir seviyesi en yüksek olan 5 uzmanlık alanını oluşturuyor.

KARDİYOLOGLAR VE ORTOPEDİSTLER KAZANÇLARINDAN MEMNUN DEĞİL

Pediatri ise 204 bin dolar ile gelir seviyesi en düşük olan uzmanlık alanı olarak son sırada yer alıyor.

Araştırmada ortopedi ve kardiyoloji alanı en yüksek gelir seviyesine sahip uzmanlık alanları olmasına rağmen, ankete katılan ortopedistlerin %44’ü, kardiyologların ise sadece %48’i kazançlarından memnun.

Ankette memnuniyet seviyesi ölçülen diğer konular arasında; doktorların kendilerine zaman ayırıp ayıramamaları, hasta memnuniyeti, muayene sürelerinin yeterliliği ve evrak işlerinin yoğunluğu gibi konular yer alıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.