Eczacılar da domuz gribi aşısı oluyor

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seraceddin Çom tarafından il sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda, illerdeki serbest eczane sahipleri ve mesul müdürleri ile diğer çalışanlara talep etmeleri halinde bu aşının yapılması istendi.

TEB Genel Sekreteri Özgür Özel de eczacı odalarına gönderdiği yazıda, sağlık çalışanlarına ve risk grubunda yer alan kişilere Pandemik A (H1N1) (domuz gribi) aşılarının uygulandığını hatırlattı.

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Özgür Özel, Sağlık Bakanlığından, 24 bin serbest eczacı ile çalışanlarının da sürekli hastalarla iletişim halinde bulunmaları nedeniyle diğer sağlıkçılar gibi öncelikli risk grubuna alınmaları ve domuz gribine karşı aşılanmaları talebinde bulunduklarını söyledi.

Bakanlığın bu talebi yerinde bulduğunu ifade eden Özel, serbest eczacılarla birlikte mesul müdürler ve diğer eczane çalışanlarının da il sağlık müdürlüklerine başvurarak bu aşıyı yaptırabileceklerini bildirdi.

Türkiye genelindeki 24 bin eczanede eczacılarla birlikte toplam 100 bin kişinin çalıştığını kaydetti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.