Düşüşe geçen domuz gribi 627 can aldı

Domuz gribinden hayatını kaybeden kişi sayısını açıklamama kararından vazgeçen Sağlık Bakanlığı, rakamın 627’ye ulaştığını duyurdu.

Açıklamada, domuz gribinin Türkiye’de düşüş eğiliminde olduğu, mevsimsel grip seviyesinde seyrettiği kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı, hayatını kaybedenlerin 40’ını hamile veya lohusaların oluşturduğunu da açıkladı.

Hastanelerde yatarak tedavi gören kişi sayısı da ciddi oranda azalarak 67’ye düşerken, 22 kişinin yoğun bakımda, 17 hastanın ise solunum cihazına bağlı olduğu kaydedildi.

Hayatını kaybeden kişilerin yüzde 35’inin, altta yatan kronik bir hastalığı bulunmayan sağlıklı kişilerden oluştuğu belirtildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.