Dünyanın en ‘küçük’ annesinden üçüncü çocuk

Hani bazen “boyu kadar çocuğu var” derler ya, bu tanım Stacey Herald için çok doğru bir tanımlama olacak. Dünyanın en küçük annesi olan 71 santim boyundak Herald, üç sene içinde üçüncü çocuğunu doğurdu.

35 yaşındaki Herald 28 Kasım’da sezeryanla sekiz haftalık prematüre bir bebek dünyaya getirdi ve adını da Malachi koydu. Karnında 34 dikiş bulunan Herald, “O gördüğüm en güzel erkek çocuk. Tek istediğim yanından ayrılmamak” dedi.

Doktorlar, hemen Noel öncesi doğurması beklenen Herald’ın hamileliğinin daha fazla sürmesinin sağlıklı olmayacağına karar verdi.

Kentucky’de yaşayan iki kız çocuğu annesi Herald’da kırılgan kemiklere, gelişmemiş akciğerlere ve kısa boylu kalmasına yol açan, çok nadir görülen Ollier hastalığı var.

Tekerlekli sandalye kullansa da kızları üç yaşındaki Kateri ve bir buçuk yaşındaki Makya’nın bakımının üstesinden 27 yaşındaki stajyer rahip eşi Wil ile gelebiliyor.

Hamileliğinin iç organlarının ezilmesine yol açacağı söylenen Herald. Wil ile evlendikten sonra bir aile kurma planlarında kararlılıkla ilerlemiş.

Herald, “Annem öleceğimi söylemişti ama ben ona benim ve bebeğin bir mucize olduğumuzu hatırlattım” dedi.

Bebek Malachi ise birkaç ay küvözde kalacak.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.