”Dünya Sigarasız Günü”

”Dünya Sigarasız Günü” etkinlikleri kapsamında Antalya’da İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sigarayla Savaşanlar Derneği işbirliğiyle bir etkinlik gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Antalya Müzesi önünde toplanan aralarında motosiklet ve bisiklet sporcularının da bulunduğu grup, sigarasız yaşamı destekleyen pankartlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej oluşturdular.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunan grup, tütün kullanımının, tüm dünyada en sık ikinci ölüm nedeni olduğunu ve sigaranın, her 10 yetişkinden birinin ölümünden sorumlu tutulduğunu belirterek, Antalya’da dumansız hava sahasının herkes tarafından desteklenmesi çağrısında bulundular.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.