Dünya Sağlık Örgütü: Ölü sayısı 1154

Açıklamada, geçen hafta 338 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilirken, kesinleşen vaka sayısının 160 bini aştığını kaydedildi.

Alınan önlemlere rağmen domuz gribine yakalananların tam sayısının tespit edilemediğini belirten örgüt, üstelik bu sayının bazı vakalar fark edilemediği için gelecekte de belirlenemeyebileceğini vurguladı.

VİRÜS 2 MİLYAR KİŞİDE GÖRÜLECEK

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), domuz gribi salgınına 2 milyar kişinin yakalanacağı öngörüsünde bulundu. Örgüt sözcüsü yaptığı açıklamada, “salgının sonuna gelindiğinde dünya nüfusunun yaklaşık 30’u virüsten etkilenmiş olacak” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü: Ölü sayısı 1154

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.