Dünya futbolcuları AIDS’e karşı el ele

Didier Drogba (Chelsea), Joe Cole (Chelsea), Andrei Arshavin (Arsenal), Marco Materazzi (Inter), Denilson (Arsenal), Lucas Neill (Everton), Clint Dempsey (Fulham) ve Seol Ki-Hyeon (Fulham), Dünya AIDS Günü sebebiyle Nike ve (RED) (Afrika’da AIDS’in ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için şirketlerin ve tüketicinin gücünü bir araya getirmeyi amaçlayan bir marka) arasındaki işbirliğinin duyurulduğu Londra’daki organizasyonda U2’nin solisti Bono ile bir araya geldiler.

Bu işbirliği çerçevesinde Nike, ürettiği kırmızı bağcıkları mağazalarında satışa sunacak ve satıştan elde edilecek gelirin tamamı Afrika’daki AIDS ile mücadeleye harcanacak.

Türkiye’de sözcülüğünü milli futbolcu Hakan Balta’nın yaptığı bu işbirliğine Nihat Kahveci, Arda Turan, Cristian Borani, Önder Turacı, Rigobert Song, Ceyhun Gülselam ve Volkan Şen gibi 20’ye yakın futbolcunun da destek verdiği bildirildi. Bu işbirliğinde, Afrika’daki AIDS sorunuyla mücadeleye, bölgede eğitim ve ilaç hizmeti sunan programlara destek sağlayacak fonlar yaratmak ve tüm dünya gençlerini bir araya getirebilmek amacıyla sporun gücünden yararlanmak hedefleniyor.

Nike (RED) bağcıkları 5 Aralık’tan itibaren Türkiye’de Nike mağazalarında ve belli başlı perakende mağazalarında satışa sunulacak. Bağcıklar ayrıca www.nike.com adresi üzerinden de satın alınabilecek. Türkiye’de bu projeye destek veren futbolcuların AIDS’e dikkati çekmek için tüm maçlara kırmızı bağcıklı kramponlarıyla çıkacakları bildirildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.