DSÖ: Domuz gribinden 429 kişi öldü

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), internet sitesinde yaptığı açıklamada, cuma gününden bu yana 4 bin 591 yeni vaka görüldüğünü, 47 kişinin hastalıktan öldüğünü belirtti.

Vaka sayısının Arjantin’de 898, Avustralya’da 730, Tayland’da 662 arttığının belirtildiği açıklamada, Arjantin’de cuma gününden bu yana 34, Avustralya’da 1, Tayland’da 4 kişinin öldüğü kaydedildi.
 
GÜNEY AFRİKA’DA 11 YENİ VAKA
Bu arada Güney Afrika’da 11 yeni vaka görülmesiyle ülkedeki domuz gribi vaka sayısının 29’a çıktığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü, yeni vakaların geçen hafta Johannesburg’da düzenlenen spor etkinliğiyle bağlantılı olduğunu belirterek, hastaların tamamının turnuvaya katılan farklı bölgelerden gelen erkek öğrenciler olduğunu kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.