Dr. Ender Saraç, Özlem Yıldız’a dava açtı

Ender Saraç’ın TV programında sağlıklı zayıflamak için verdiği ‘sarımsak çayı’ formülünü internette zayıflama hapları satan bir firma kullandı. Firma bu formülü Saraç’ın adını kullanarak pazarlamaya başladı.

Reklam yüzü olarak da Özlem Yıldız ile anlaştı. Hürriyet’in haberine göre Yıldız, internette yayınlanan reklamda Ender Saraç’a gittiğini ve onun çayı ile forma girdiğini anlattı.

Firmaya tazminat davası açmaya hazırlanan Saraç karşısında bir yetkili bulamadı.

“KÖTÜ BİR NİYETİM YOKTU, ELİME METİN VERDİLER OKUDUM”

Bunun üzerine Yıldız’a 70 bin TL’lik dava açtı. Yıldız, kendini “Elime bir metin verdiler okudum. Asla kötü bir niyetim yoktu” diye savundu.

Saraç ise “Meslek hayatımda ilk kez bir kişiye dava açtım. Ama kimsenin insanların sağlığı ile oynamasına izin vermem” dedi.

REKLAM YAPAN SAHTEKAR FİRMALARA İNANMAYIN, ÜRÜNLERİNİ ALMAYIN

Çok sayıda sahte firma, ünlü doktorların ismini kullanarak vatandaşları dolandırıyor. Özellikle zayıflama, kabızlık, sindirim hastalıkları, sedef, uçuk, vitiligo gibi sorunlara kısa sürede çözüm bulduklarını iddia eden dolandırıcı firmalara, ürünlerini sattıktan sonra ulaşmak ise mümkün olmuyor. O nedenle uzmanlar, televizyonlarda ve sosyal medyada ünlüleri kullanarak reklam yapan sahtekarlara karşı vatandaşı uyarıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.