Dövme yaptırdı, bedelini ağır ödedi

Belçika ve Hollanda gazetelerinin haberine göre, genç kız ülkenin kuzeyindeki Hamme kentinde 27 Kasım’da dövme yaptırdıktan sonra hastaneye kaldırıldı ve antibiyotiklere dirençli bir bakteri enfeksiyonu yüzünden komaya girdi.

Eğer öldürücü bakterinin neden olduğu enfeksiyon tedavi edilemezse genç kızın bacağının kesilme riskinin bulunduğu belirtilirken sağlık bakanlığı yetkilileri, genç kızın vücudunun enfeksiyonla savaşının sürdüğünü kaydetti.

Dövmeci, genç kızın, ayak bilek çıkıntısındaki eski erkek arkadaşının adını, üstüne gül deseni yaptırarak maskelemek istediğini anlattı.

Genç kızın annesi, 2003’te açılan ve şimdiye dek yetkililerin hijyenik kontrollerinde herhangi bir soruna rastlanmayan dövmeciden davacı olurken, dövme salonu cumaya kadar kapatıldı.

Yetkililerin enfeksiyonun nedeniyle ilgili ilk araştırmaları, dövmecinin enfeksiyonun sorumlusu olmadığını gösterdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.