Domuz gribinin bilançosu ağırlaşıyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), domuz gribinde gelinen son noktayı açıkladı.

Çoğu ABD’de olan yeni ölümlü vakalarla, dünya çapında H1N1 virüsünün yol açtığı domuz gribinden ölenlerin sayısı 231’e çıktı.

Ölümlü vakaların görüldüğü ülkeler arasında Kolombiya, Şili ve Kanada da bulunuyor.

Domuz gribi vakaları sayısı ise bugün itibariyle 52 bin 160’a ulaştı. Böylece cuma gününden bu yana 7 bin 873 domuz gribi vakası artışı oldu.

BİR SINIFTA 8 DOMUZ GRİBİ
Fransa’nın başkenti Paris’te ise bir ilkokul, öğrencilerinde domuz gribi görülmesi nedeniyle geçici olarak kapatıldı.

Tatil için gittiği İngiltere’den dönen 10 yaşındaki bir kız çocuğunda domuz gribi görülmesinin ardından harekete geçen sağlık birimleri, yine aynı sınıfta okuyan 7 çocukta A/H1N1 virüsü tespit etmişti.

Valilik, Paris’in 15. bölgesinde olduğu belirtilen ilkokulun, “kamu sağlığını korumak amacıyla” geçici olarak kapatılmasını kararlaştırdı.

Yayım tarihi
NTV Sağlık olarak sınıflandırılmış

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.