Domuz gribine karşı nöbetçi sağlık ocağı

Sivas Sağlık Müdürü Vakkas Özmercan son günlerde domuz gribi şüphesiyle hastaneye başvuranlar sayısında artış olduğunu bu sebeple bu akşamdan itibaren nöbetçi sağlık ocağı uygulamasına geçeceklerini açıkladı.

Özmercan, ”Bugün itibariyle sağlık ocaklarımızdan 3 tanesini akşam saat 17.00 ile 22.00 arası açık tutacağız. Bunlar şehrin farklı bölgelerindeki sağlık ocakları olacak” diye konuştu.

Hafta sonu ve bayram tatili süresince de saat 11.00 ile 16.00 arası 3 sağlık ocağının açık olacağını belirtildi.

Ömercan, “”Zaten ilimizde şu an itibariyle Emek Sağlık Ocağı saat 24.00’a kadar her gün hizmet vermekte. Ancak tek başına bu sağlık ocağının yeterli olmadığını düşünerek şehrin farklı noktalarında nöbetçi sağlık ocağı uygulamasına geçtik. Her gün bu sağlık ocaklarımızın isimleri değişecek.

6 günde bir yine bu sağlık ocaklarımız aynı 3’lü gruplar halinde devam edecek. Bu sağlık ocaklarımıza vatandaşlarımız hastane yoğunluğunu önlemek için başvururlarsa hiç olmazsa hastaneye, merkeze gelemeyen vatandaşlarımız kendi mahallelerindeki nöbetçi sağlık ocağına başvurarak hizmeti alabilirler” dedi.

Uygulamanın şu anda Türkiye’de başka örneğinin olmadığını söyleyen Özmercan, ”Acil polikliniklere başvuru sayısının artması, acillerde vatandaşlarımızın mağduriyeti bizi bu konuda böyle bir uygulamaya itti. Çok da etkili olacağına inanıyoruz” yorumunu yaptı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.