Domuz gribine bir haftada bin kurban

Dünya Sağlık Örgütü, dünya genelinde H1N1 virüsü nedeniyle bir haftada binden fazla kişinin daha öldüğünü bildirdi.

DSÖ, bir haftada dünyada virüsten ölenlerin sayısının yüzde 16 arttığını ve virüsün 7826 kişinin yaşamını yitirmesine yol açtığını açıkladı.

Avrupa’da virüs nedeniyle ölenlerin sayısının bir haftada yüzde 85 artarak 650’ye çıktığını belirten örgüt, Amerika kıtasındaki ülkelerin salgından en fazla etkilenenler olmaya devam ettiğini, bir haftada 554 kişinin ölümüyle virüsün bölgede 5360 can aldığını vurguladı.

DSÖ, Amerika kıtasını, ölenlerin sayısının yüzde 59 arttığı ve 1382 kişinin virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği Asya-Pasifik bölgesinin izlediğini duyurdu.

Örgüt son olarak virüsten 206 ülke ve bölgede yaklaşık 6750 kişinin öldüğünü açıklamıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.