Domuz gribinden ölenlerin sayısı 557’ye çıktı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son verilere göre A(H1N1) virüsünün yol açtığı domuz gribinden ölenlerin sayısı 557’ye yükselen Brezilya’nın, 20 Ağustos itibariyle 552 ölüm vakasının meydana geldiği ABD’nin önünde, dünyada bu hastalıktan en çok ölüm vakasının görüldüğü ülke durumuna geldiği belirtildi.

Açıklamada, 73 milyon doz aşı, Tamiflu, hastane ekipmanı ve araştırma gereçleri satın alınması için hükümetin 1 milyar dolar tahsis ettiği kaydedildi.

Domuz gribinden ölenlerin sayısı 557’ye çıktı

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.