Domuz gribinde 11. ölüm

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, domuz gribi nedeniyle tedavisi devam eden 31 yaşında bir bayan ve 55 yaşında altta yatan kronik hastalığı olan bir erkeğin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bu ölümlerle beraber domuz gribinden hayatını kaybedenlerin sayısının 11 olduğu kaydedilen açıklamada, şunlara dikkat çekildi: ”2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri gerekmektedir. Bunların dışındaki kişilerde grip belirtileri ortaya çıktığında evlerinde istirahat etmeleri, ancak genel durumda kötüleşme, solunum güçlüğü, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, 3 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusma şikayetlerinden biri olan vakaların beklemeden doktora müracaatları büyük önem taşımaktadır.”

DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜMLER
Domuz gribinden bugüne kadar yaşanan ölüm vakaları şöyle:

1. Ankara, 24 Ekim, 28 yaşında, Erkek, Hastane temizlik görevlisi
2. Diyarbakır, 29 Ekim, 34 yaşında, Kadın, Hamile
3. Konya, 29 Ekim, 37 yaşında, Kadın, Kronik hastalık
4. Ankara, 1 Kasım, 27 yaşında, Erkek, Hastane temizlik görevlisi
5. Konya, 1 Kasım, 22 aylık, Kız
6. Konya, 1 Kasım, 14 yaşında, Erkek, Kronik hastalık
7. Şanlıurfa, 2 Kasım, 4 yaşında, Kız
8. İstanbul, 2 Kasım, 13 yaşında, Kız
9. Ankara, 2 Kasım, 65 yaşında, Kadın, Kronik hastalık
10. 3 Kasım, 31 yaşında, Kadın
11. 3 Kasım, 55 yaşında, Erkek, Kronik hastalık

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.