Domuz gribi Yemen ve Kuveyt’te can aldı

Yemen ve Kuveyt’te ilk kez H1N1 virüsünün yol açtığı domuz gribinden ölenler oldu.

Yemen Sağlık Bakanı Abdülkerim Rasei, resmi Saba ajansına yaptığı açıklamada, geçen hafta sonu hastaneye kaldırılan 40 yaşındaki bir Yemenlinin öldüğünü söyledi.

Ölen Yemenlinin yurt dışına çıkmadığı, ancak yurt dışından gelen yakınlarıyla temasta olduğu belirtildi.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı sözcüsü Yusuf El-Nusf da ülkede 20 yaşlarındaki bir kişinin domuz gribinden öldüğünü söyledi.

Kuveyt’te 900 domuz gribi vakası görüldüğü bildiriliyor.

ÖLÜ SAYISI 1779
Bu arada Dünya Sağlık Örgütü, H1N1 virüsünün neden olduğu domuz gribinden ölenlerin sayısının 1779’a çıktığını açıkladı.

DSÖ’nün açıklamasında, vaka sayısının, 170’den fazla ülkede 182 bin 166’ya yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada, hastalık nedeniyle ölenlerin büyük bölümünün Amerika kıtasında olduğu, bu kıtadaki 1579 kişinin domuz gribinden öldüğü bildirildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.