Domuz gribi yayılıyor

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü’nün son açıklamasında, ABD’de 4’ü ölü 4714 doğrulanmış vaka, Meksika’da 66 ölü 2895 doğrulanmış vaka, Kanada’da 1 ölü 496 doğrulanmış vaka, Kostarika’da 1 ölü 9 doğrulanmış vaka, İspanya’da doğrulanmış 103 vaka, İngiltere’de 82 ve Panama’da 54 doğrulanmış vaka olduğu belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütünün bu verileri, hükümetlerin yaptığı açıklamaların gerisinde kalıyor. Örneğin Meksika’daki can kaybı sayısını 68, ABD 5 olarak duyurmuştu.

Bu arada, Japonya Sağlık Bakanlığı ülkede doğrulanan domuz gribi vaka sayısının 44’e, Hong Kong ise 3’e yükseldiğini açıkladı.

Domuz gribi yayılıyorsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.