Domuz gribi vakası 5 bini aştı

doktor oneri

Domuz gribi yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, dünya genelindeki vaka sayısı 5 bini aştı. Virüsün görüldüğü son ülkelerse Tayland, Küba ve Finlandiya.

Finlandiya’da 2, Küba’da da 1 kişi tedavi altına alındı. Tayland Başbakanı, 2 hastanın iyileştiğini duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, 30 ülkede vaka sayısı 5 bini aşmış durumda. Bugüne kadar en çok vaka, Kuzey Amerika’da görüldü.

Neredeyse tamamı Meksika’da olmak üzere toplamda 61 kişi öldü. Meksika’nın dışında ölümlerin görüldüğü ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Kosta Rika.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.