Domuz gribi vakalarının sayısı artıyor 

doktor oneri

Meksikalı sağlık yetkilileri, şu ana kadar test yapılan 679 kişiden 300’ünde domuz gribi görüldüğünü bildirdi.

Yetkililer, salgınla ilgili olarak şu ana kadar 116 milyon dolar harcama yapıldığını kaydetti. 

ABD’de ise, ülke genelindeki yüzlerce okulun tatil edildiği açıklandı.  

BEYAZ SARAY ÇALIŞANINDA DOMUZ GRİBİ GÖRÜLDÜ
Ayrıca, iki hafta önce ABD Başkanı Barack Obama’nın Meksika ziyaretine katılan bir Beyaz Saray çalışanında ve ailesinde domuz gribi görüldüğü kaydedildi. 

Öte yandan, Obama hükümetinin, salgın nedeniyle ABD-Meksika sınırının kapatılmasına sıcak bakmadığı belirtildi.

İNGİLTERE’DE DOMUZ GRİBİ VAKASI 8’E YÜKSELDİ
İngiltere’de Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada düne kadar 5 olan domuz gribi vaka sayısını 8’e çıkaran 3 yeni vakanın 2’sinin başkent Londra, 3. ise Newcastle’da ortaya çıktığı bildirildi. 

Londra’daki vakalardan birinin Islington bölgesinde yaşayan 23 yaşında, diğerinin de Westminister bölgesinden 29 yaşında gençler olduğu belirtildi. 

8 hastanın da halen hastanelerde tedavi görmekte olduğu ve tedaviye iyi yanıt verdiği ifade edilen açıklamada, 230 olası domuz gribi vakası üzerindeki tespit çalışmalarının da sürdüğü kaydedildi. Sağlık Bakanı Alan Johnson, İngiltere’de sağlık otoritelerinin virüsü kontrol altında tutmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti ve önceliklerinin hastalığın yayılmasını önlemek olduğunu vurguladı. 

Bu arada Galler;de de, 19 kuşkulu vaka üzerinde incelemelerin başlatıldığı kaydedildi. 

Kuzey İrlanda;da ise 6 kişiye, domuz gribi olabileceği kuşkusuyla tedbiren antiviral ilaç kullandırılmaya başlandığı duyuruldu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.