Domuz gribi Rusya’da

doktor oneri

Rusya’da, ABD’den gelen bir kişinin H1N1 virüsü taşıdığı belirtildi.

İrterfaks ajansının sağlık yetkilisi Gennady Onishchenko’ya dayandırarak verdiği habere göre ABD’nin New York kentinden gelen Rusya vatandaşına yapılan testlerde virüsün tespit edildiği kaydedildi.

Gennady Onishchenko, ülkede ilk kez görülen vakada, testlerin pozitif olduğunu ve bu kişinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Onishchenko, ateşi olmayan hastanın kendini iyi hissettiğini ve durumunun memnuniyet verici olduğunu kaydederek, ”Bu hasta ile temas eden herkes gözlem altına alındı” diye konuştu.

Ajans ayrıca, perşembe günü Moskova’ya gelen hastanın 28 yaşında olduğunu ve domuz gribi belirtileri göstermesi üzerine sağlık yetkililerine başvurduğunu kaydetti.

‘AŞI HAZİRAN’DA’ UMUDU
Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü, laboratuvarların H1N1 virüsü aşısını üretebilmeye haziran sonunda hazır olmasını umduğunu belirtti.

DSÖ’nün iki numaralı ismi Keiji Fukuda, haziran sonu ya da temmuz ayı başında aşının üretimine başlanmasını umduklarını söyledi.

Fukuda, DSÖ’nün, laboratuvarlardan üretime başlanmasını isteyip istememe konusunda henüz karar vermediğini de ifade etti.

DSÖ’ye göre dünya ilaç sanayi bir yılda 5 milyar doza yakın aşı üretebilecek durumda bulunuyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.