Domuz gribi Ortadoğu’da

doktor oneri

Körfez bölgesinde virüse rastlanan ilk ülke kuveyt oldu.Kuveyt devlet haber ajansı KUNA’nın bir hükümet yetkilisine dayanarak dün verdiği haberde, “Belirsiz sayıda ABD askerinde H1N1 virüsü bulunduğunu” duyurmasının ardından, bugün basına açıklamada bulunan Kuveyt hükümet yetkilisi İbrahim El Aldülhadi, “ABD’den Kuveyt’teki üslerine gelen askerlerin 18’inde virüs bulunduğunun belirlendiğini” söyledi.

Öte yandan ABD Büyükelçiliğinden KUNA haber ajansına yapılan yazılı açıklamada, “Aralarında Kuveyt’teki askeri üslerden transit geçen askerlerin de olduğu bir grup Amerikan askeri personelinde H1N1 virüsünün bulunduğu, geçici olarak doğrulandı” ifadeleri yer aldı. Açıklamada ayrıca, askerlerin Kuveyt halkıyla herhangi bir temasının olmadığı vurgulandı.

Kuzey ülkelerinden İzlanda’da da bir kişide virüs tesbit edildi. Yetkililer, New York’dan kısa bir süre önce dönen bir kişide virüs belirlendiğini açıkladı.

Virüsün hastada yol açtığı belirtilerin ise ”zayıf” olarak tanımlandığı kaydedildiDünya genelinde yayılmayı sürdüren virüs nedeniyle, Meksikada 80 kişi hayatını kaybetti. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Kosta Rika’dakilerle birlikte, toplam ölü sayısı ise 90’a yakınlaştı. Virüs, şimdiye kadar, 44 ülkede 11 bin’i aşkın vakada görültü.

Domuz gribi Ortadoğu’dasaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.